۴ دلیل استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار

طراحی سایت پزشکی
طراحی سایت پزشکی
آذر ۵, ۱۳۹۶

 

 

اینستاگرام برای کسب و کار

 

این مطلب اولین سری از مجموعه‌ی ۱۲ ماهه ی مربوط به اینستاگرام برای کسب و کار است.

کارشناسان صادقانه بر این باور هستند که هر کسب و کاری با استفاده از اینستاگرام می‌تواند رشد کند و مخاطبان خود را افزایش دهد. ممکن است برای هر کسب و کار این برنامه‌ی کاربردی ایده‌آل نباشد اما با این حال، وجود اینستاگرام بسته به کسب و کار، اهداف و مخاطبان و مشتری می‌تواند باعث رشد کسب و کارتان شود.
اگر هنوز تصمیم به استفاده از اینستاگرام برای ترویج کسب و کارتان نگرفته اید، لیستی از ۴ دلیل را برای شما آماده کرده‌ایم که در مورد استفاده از اینستاگرام شما را قانع می کند. پس از خواندن این مطلب، امیدواریم دیدگاه وسیعتری از ارزش های این پلتفرم داشته باشید. آنگاه می‌توانید در مورد مناسب بودن این مکان برای رشد تجاری خود تصمیم گیری کنید.

 

اینستاگرام برای کسب و کار

 

استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار تنها یک روند رایج مقطعی نیست

در حالی که به نظر می‌رسد برخی از پلتفرم های جدید که همگی در مورد آن صحبت می کنند و همواره مد نظر باشند، اینستاگرام این گونه نبوده است. با رسیدن به ۱۵۰ میلیون کاربر فعال این برنامه کاربردی به یکی از پلت فرم های بزرگ رسانه های اجتماعی تبدیل شد که به اسانی می تواند آن را در بالاترین رتبه از سایت های رتبه بندی ببینید. و ۶۵ درصد از ۱۰۰ علامت تجاری برند از اینستاگرام استفاده می‌کنند. با توجه به رشد این برنامه از زمان راه‌اندازی آن در سال ۲۰۱۰ به سرعت توانسته است به یکی از بزرگترین سایت های رسانه های اجتماعی تبدیل شود.

بازاریابی بصری

یکی از بزرگترین اصطلاحات به کار رفته در سال ۲۰۱۴، بازاریابی بصری بوده است. بسیاری از سایت های رسانه های اجتماعی بزرگ تغییراتی را اعمال کرده اند تا حضور محتوای بصری را افزایش دهند و در دسترسی به مطالب سهولت یابد. رفته رفته محتوای بصری اهمیت فزاینده ای پیدا کرد. اینستاگرام به واسطی برای ایجاد محتوا با کیفیت بالا تبدیل شده است. این برنامه به شما امکان تولید عکس و ویدیو را می دهد که می توانید با سایرین به اشتراک بگذارید و در وبلاگ یا سایت خود تعبیه کنید.

بهبود نام تجاری

یکی از دلایل کاربرد اینستاگرام برای کسب و کار و دوست داشتن آن قابلیت آن در ویرایش کردن تصاویر برای انتقال احساس یا مفهوم های فراتر از تصویر اصلی است. فیلترهایی که اینستاگرام ارائه کرده است به شما اجازه می دهد که نام تجاری را همزمان با برنامه های برندسازی خود بهبود دهید. برای مثال اگر کسب و کار شما دارای تمرکز اولیه باشد آنگاه می توانید از فیلترهای خاصی برای اضافه کردن افکت های عتیقه ای استفاده کنید یا موضوع خاصی را در تصویر برجسته کنید. به این ترتیب، اگر از کسب و کارهای مدرن و متمرکز دارید می توانید از فیلترهایی خاص برای برجسته تر کردن رنگ های روشن استفاده کنید و خطوط مدرن را بهبود دهید.
همچنین عکس ها دیدگاه کلی شما از کسب و کار را افزایش می دهد. آنچه در پس زمینه‌ی عکس ها بکار برده می شود می تواند برای بهبود واقعی برند شما تاثیر داشته باشد. یک نام تجاری قوی بر روی اینستاگرام توسعه دهید تا به مخاطبان شما شخصیت واقعی شما را نشان دهد.

شخصیت خود را نشان دهید

هر کسب و کاری دارای یک داستان و یک شخصیت است. اگر کارآفرین هستید یا کارفرمایی با چندین کارمند، داستان و شخصیتی دارید. از اینستاگرام برای نشان دادن شخصیت واقعی خود استفاده کنید. آیا دفتر کار دارید؟ آیا جشن تولد خود را در محل کار برگزار می کنید؟ آیا برای مراسم و جشن های خاص آنجا را تزیین می کنید؟ آیا با گروه های دیگر رقابت دارید؟ هر کاری که انجام می دهید می توانید با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. با استفاده از عکس ها و ویدیوها می توانید شخصیت واقعی خود را نشان دهید.

 

حتما بخوانید   برند سازی چیست (برندینگ چیست)؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *