منظور از سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

چرا سئوی فروشگاه اینترنتی دارای اهمیت است؟
اسفند ۲۷, ۱۳۹۵
طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت فروشگاهی و مزایایی داشتن یک سایت فروشگاهی چیست؟
آبان ۲۷, ۱۳۹۶
سئو و بهینه سازی

SEO

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر چیست؟

در چند سال گذشته سئو و قوانین آن تغییرات زیادی کرده است . مارتین لاتسچ (مدیر بازاریابی یهای آنلاین و مشاور سئو در Act-On Software Inc ) در این باره می گوید: ” حقیقت موتورهای جستجو بسیار هوشمند تر شده اند و محتوا نویسان کنترل کمتری در مورد اینکه صفحات چگونه از طرف موتور های جستجو نشان داده می شوند و چه کلماتی و به چه دلیلی به نمایش گذارده می شوند ، دارند .”
در گذشته، بازاریاب ها تلاش می کردند که آنچه را خودشان می خواستند به مردم نشان دهند را ترویج نمایند . امروزه دیگر مساله بدین گونه است که بازاریاب ها ببینند مردم واقعا چه چیزی را می خواهند تا آن ها را به مردم تحویل دهند که این مساله در واقع ارتقا رتبه سئویی سایت را در پی خواهد داشت. دلیل اصلی اینکه ما عمل بهینه سازی را انجام می دهیم و می خواهیم که در گوگل ، یاهو و یا بینگ بهتر نشان داده شویم فقط این نیست که پول در بیاوریم چونکه در رتبه ی ۱ یا ۲ گوگل قرار داریم. دلیل اینکه ما می خواهیم رتبه ی بهتری در موتور های جستجو دست یابیم کاربران هستند تا کاربران و مردمی که سعی می کنیم جذبشان کنیم تجربه بهتری داشته باشند. تا زمانی که مردم و کاربران به سایت شما می روند و از آن راضی و خوشحال نیستند ، این مساله اهمیتی نخواهد داشت که چقدر شما در سئو رتبه ی بالایی دارید.
شرکت مشاوره و سئوی Moz طی تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ ارایه داد ، فاکتور تاثیر گذار بر سئو در سال های آتی را بیشتر mobile-friendliness بودن سایت ها اعلام کرد و تاکید کرد که برخی مباحث قبلی همچون تاثیر Anchor Text و Paid links کاهش خواهند یافت .

در مورد سئو کارشناسان مربوطه ، ۶ نکته ارایه داده اند که به اطلاع شما می رسانیم :

  1.  هدف همه چیز است .
Cyrus Shepard که جزو مدیران شرکت Moz می باشد ، در این باره می نویسد امروزه موتور های جستجو به این مساله که آیا بعد افراد از کلیک بر روی سایت شما و ورود به آن دوباره به عقب برمی گردند و سرچ می کنند نیز حساس شده اند و به گونه ای دقیق تر عمل می کنند .

  کلمات کلیدی دیگر همه چیز و تمام کننده کار نمی باشند.

این عکس نتایج جستجوی کاربر در مورد عبارت “طرز پختن کیک” را نشان می دهد که شامل ویدئو نیز می باشد . Cyrus Shepard در این باره می نویسد که داشتن کلمات کلیدی در تیتر ها نسبت به قبل کم اهمیت تر شده است . گوگل در ترجمه مفاهیم نسبت به قبل بهتر شده است

سئو و بهینه سازی

 طراحی سایت ۷۵ درصد از کوئری ها و پرس و جو های مورد جستجو طولشان بین سه تا پنج کلمه می باشد. پس شما هم باید عنوان یا هدرهایتان را بر این اساس بنویسید. موتورهای جستجوگر متوجه شده اند که اگر مردم برای کلمه ای مثل “بازاریابی” یا هر چیزی یا کوئری بر مبنای دو لغت جستجو انجام دهند، آنچه که می خواستند را نتیجه نمی گیرند. برای گرفتن جواب بهتر که پاسخی مناسب برای سوالات باشد آن ها باید ۳ ، ۴ و یا ۵ لغت در سوالشان استفاده نمایند. تولید کننده محتوا وقتی که دنبال بهینه سازی هست باید به این موضوعات فکر کند.”

۳٫ تمرکز بر تجربه ی کاربر

گوگل در حال ایجاد حدود ۵۰۰ تغییر الگوریتمی در سال است. وقتی شخصی در گوگل عبارتی را جستجو کند گوگل می خواهد ، در صفحات اول نتیجه ی دلخواه را پیدا نماید و اطمینان حاصل کند فرد از این بابت تجربه رضایت بخشی کسب کرده است. تنها موضوع این نیست که چطور میتوان موتور جستجو را دور زد یا چطور به یاهو یا گوگل یا بینگ حقه ای سوار کنیم؟ موضوع این است که چگونه شما می توانید مطمئن شوید که محتوای ارایه شده شما ، برای کلماتی که برای شما اهمیت دارند ، بهترین محتوا در اینترنت باشد

۴٫اهمیت اندازه

متن های طولانی با تعداد لغات بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ به طور میانگین در جستجو بهتر عملیاتی می گردند. این مساله به شکل قابل ملاحظه ای نسبت به ۲ یا ۳ سال پیش فرق کرده . در آن زمان ۳۰۰ کلمه در صفحه خیلی زیاد و مناسب بود. مقاله ها و متنهای طولانی بازدیدکنندگان بیشتری جذب می نمایند و رتبه ی سئو سایت شما را بالاتر خواهند برد ، مخصوصادر شرایط رقابتی امروز که این مساله حائز اهمیت است . این تغییرات بدین دلیل است که موتورهای جستجو اعم از گوگل اطمینان پیدا کند که صفحاتی که باز می شوند ، رضایت کاربری که سرچ می کند را براورده کند .

۵٫ بهینه سازی سایت برای موبایل

سئو و بهینه سازی

امروزه دیگر مردم بیشتر خبر ها را در اسمارت فون ها و موبایل ها مطالعه می کنند بنابرین این مساله که محتویات ارایه شده توسط شما در موبایل ها قابل سرچ باشد مساله ای مهم می باشد . از این مساله که گوگل بتواند سرچ  محتویات ارایه شده توسط شما را با کمک موبایل تشخیص دهد ، مطمئن شوید.

۶٫ استفاده از تصاویر خاص و منحصر به فرد در سایت

درحالیکه تصاویر در پست ها یک منبع ارجاع مهم در گوگل محسوب نمی شوند، داشتن عکس های خاص و منحصر به فرد در سایت شما یک نوع اعتبار ارزشمند است. Shepard می گوید: ” تصاویر مشابه با هم درصدها مکان در وب می توانند نمایش داده شوند ولی داشتن محتوای منحصر به فرد و خاص در مقابل این عکس های تکراری باعث می شود سایت شما نسبت به سایر سایت ها برجسته شود. من مخالف استفاده از تصاویر تکراری نیستم ولی هروقت شما توانستید از عکسی خاص و منحصر به فرد و یا موارد سفارشی شده استفاده نمایید نتیجه اش را در دراز مدت بهتر مشاهده خواهید نمود.”
حتما بخوانید   چرا سئوی فروشگاه اینترنتی دارای اهمیت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *